«Сміттєпереробний завод необхідний, але це дуже великі гроші», – директор КП «Полігон ТПВ»

Нещодавно на оперативній нараді у міського голови директор КП «Полігон ТПВ» Євген Данилюк повідомив про те, що на території сміттєзвалища хочуть збудувати спеціальний ангар, аби сортувальна лінія могла працювати взимку.

«Репортер» вирішив детальніше розпитати Данилюка про плани на майбутнє і про роботу підприємства сьогодні.

Довідка:

Євген Данилюк народився в 1977 році в селі Черніїв. Призначений на посаду директора КП «Полігон ТПВ» у березні 2022 року. Служив в зоні АТО/ООС, очолював Мар’їнську райдержадміністрацію, перед тим був керівником Слов’янської РДА.

Пане Євгене, ви майже рік на посаді. Щось уже поміняли, що плануєте робити далі?

Намагаюся дещо реформувати підприємство та налагодити щоденну роботу.

Щоб підприємство функціонувало, його потрібно оновлювати – штат, рухомий транспорт. В березні минулого року було неможливо залучати якісь додаткові кошти, тому основною моєю ціллю було зберегти показники фінансово-господарської діяльності, економічний потенціал і працівників – аби колектив не відчув «просідання».

Через проблеми з паливом деякі громади не возили до нас тверді побутові відходи. Відповідно, зменшились обсяги надходження коштів.

Щодо реформування є чимало планів. Втім, потрібні нові машини й нові механізми. Ми планували у 2022 році придбати компактор – це великий каток, який утрамбовує відходи. Відповідно карта, де захоронюються відходи, стає щільнішою і це дає можливість захоронювати більше на тій самій площі полігону.

Також думаємо про накриття лінії сортування. Це дало б змогу працювати довше. Також, думаю, цьогоріч запустимо фільтратопровід, який веде до очисних споруд.

Але це тільки те, що стосується безпосередньо території полігону твердих побутових відходів у Рибному.

Якщо говорити про дільницю з відлову та стерилізації безпритульних тварин,  то нам потрібно думати про новий автомобіль.

Про те, що фільтратопровід запрацював у тестовому режимі, говорили ще у 2019 році. В чому затримка?

Цілий 2022 рік не фінансувалися капітальні видатки, тільки захищені статті.

Цей фільтратопровід готовий на 99%. Там потрібно доробити лише декілька технічних елементів. Після цього можна буде сказати, що він працює.

Також нам би хотілося зробити станцію очистки фільтрату шляхом зворотного осмосу. Станом на 2020 рік тільки устаткування коштувало 15 млн грн. Тобто сьогодні ця сума в рази більша.

Із року в рік ми говоримо про те, що ресурс сміттєзвалища закінчується, тож потрібний сміттєпереробний завод. Що з ним сьогодні?

Сміттєпереробний завод – це необхідність. Але реалізувати цей проєкт сьогодні – це дуже великі кошти.

Щодо ресурсу сміттєзвалища, то договір оренди ми продовжили ще на п’ять років. Ці п’ять років ми можемо захоронювати відходи з тою інтенсивністю, якою рухалися раніше. Разом з тим, не хочу забігати сильно наперед, але ми проводимо роботи щодо збільшення площі полігону. Це дасть можливість більш якісно підійти до складування, рекультивувати деякі площі та зробити нову розбивку полігону.

А сортувальна станція працює?

Думаю, роботу станції ми запустимо вже в цьому місяці, якщо дозволять погодні умови, бо мінусова температура не дозволяє працювати.

Торік сортувальна лінія запустилась в середині року і працювала до листопада. Відповідно, заробили ми не так багато, якщо порівнювати з 2021 роком. Реалізували 138,6 тонн вторсировини на 300 тис грн.

Скільки сьогодні підприємство отримує грошей з бюджету і на що витрачає?

Гроші з бюджету йдуть на утримання віварію. Тобто, це на зарплату персоналу клініки, корми, оплату енергоносіїв та оренди площ,  де знаходиться тимчасовий притулок. У цифрах це  – 1895,2 тис грн.

А кошти на зарплати та всю виробничу діяльність заробляємо самі, захоронюючи тверді побутові відходи відповідно до тарифної сітки.

Продовження матеріалу читайте тут: https://report.if.ua/statti/smittyepererobnyj-zavod-neobhidnyj-ale-ce-duzhe-velyki-groshi-dyrektor-kp-poligon-tpv/