Які питання вирішує стерилізація собаки і який позитивний ефект може дати?
Пояснюють в Sterilization.ua
Головна мета процедури – не дати собаці народити потомство. Після операції у собаки припиняється тічка, неможлива в’язка і вагітність.
Всупереч поширеному міфу пологи не оновлюють організм. При виношуванні цуценят зростає навантаження на всі органи та системи матері. А процес пологів може зажадати допомоги ветеринара, особливо при позаплановому в’язанні, коли сука значно менше пса. Складно проходять пологи у представниць деяких карликових порід, англійських і французьких бульдогів. Їм рекомендовано планове кесарів розтин. Очевидно, що здоров’я це собаці не додає.
Тічка – це нелегкий час для господаря. Не завжди вдається з першого разу підібрати спеціальну білизну та умовити собаку носити його, щоб захистити будинок від плям. А кожна прогулянка перетворюється в випробування для власника. Мало кому подобається відбивати улюбленицю від наполегливих кавалерів, при цьому істотно зростає ризик укусів. При цьому навіть дуже домашня собака може втекти в пошуках любові.
Під час позапланової в’язки вона може «підчепити» хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, бруцельоз, трансмісивну венеричну саркому. Можливі й травми фізичного характеру. Лікування їх буде довгим і дорогим.
За спостереженнями статистики, стерилізовані тварини живуть довше. Операція знижує ризик розвитку пухлин молочних залоз і матки, а також піометри (гнійного запалення матки). Є зміни в поведінці – знижується агресія, якщо вона була викликана дією гормонів. Собака стає більш орієнтованою на людину, лагідною і компанійський.
І звісно найголовніше, що стерилізація вашої собаки допоможе знизити кількість безпритульних тварин, адже поява нових цуценят та пошук господаря позбавляє шансу на дім для вже народжених вуличних тварин, яких просто тисячі…
Як проходить цей процес https://bit.ly/3LMIQkt
Про роботу КП “Полігон ТПВ” з поводження з безпритульними тваринами:https://www.mvk.if.ua/news/61143