РУСЛАН МАРЦІНКІВ: «НАША ЦІЛЬ – СМІТТЄПЕРЕРОБНИЙ ЗАВОД»

Міський полігон – це 13 гектарів, що виділені суто під ТПВ. Впродовж останніх років місце, де просто зберігалися гори сміття, суттєво змінилося. Тепер тут працює сортувальна лінія, виробляється електроенергія на біогазовій установці, а також працює фільтратопровід. Але головна ціль – попереду: сміттєпереробний завод.

Першим нововведенням стала біогазова установка. Її встановили у 2017 році. Інженер-енергетик «Кліар Енерджі» Микола Кобзей зауважує, що за добу вдається виробити 8-9 тисяч кВт/год.

«На території пробурені свердловини, які за допомогою трубопроводів сходяться в загальний колектор. Там вони під’єднані до загальної труби, де за допомогою компресора ми витягуємо газ. А тоді стають в нагоді холодильна установка та вугільні фільтри. З їх допомогою підготовлюємо газ до спалювання. Саме ж спалювання відбувається в двигунах внутрішнього згоряння, до якого під’єднаний генератор. Той в свою чергу і виробляє електричну енергію. Ми передаємо її в мережі обленерго», – пояснює процес п. Микола.

А наступного року, у 2018, встановили сортувальну лінію. «Наше підприємство приймає всі відходи 4 класу, окрім небезпечних. В середньому за добу поступає близько 300 тон сміття. На сортувальній лінії працює 8 чоловік. З її допомогою в день вдається відсортувати 40-50 тон сміття», – розповідає в.о. керівника КП “Полігон” Юрій Мороз.

Попри значні роботи, які вдалося провести на цій території, міський голова Руслан Марцінків запевняє, що головна ціль ще попереду. Це, за його словами, сміттєпереробний завод. Тож зараз місто активно працює над тим, щоб її досягти.

«Наголошує, що ще 5 років тому тут не було нічого: ані біогазової установки, ані сортувальної лінії, ні фільтратопроводу. Тому роботи вже зроблено чимало. За спільні кошти міського та обласного бюджету ми придбали сортувальну лінію. А, буквально, останнім досягненням стало будівництво фільтратопроводу. Його протяжність 9 км. Завдяки йому фільтрат потрапляє одразу на очисні споруди. Зараз працюємо з Міністерством оборони, вже перший етап погодження пройшли, щодо виділення 10 га землі під сміттєпереробний завод. Це наша ціль. Тоді можна буде завершити весь цикл», – наголосив Марцінків.