На сміттєзвалищі у Рибному запустили фільтратопровід

На полігоні твердих побутових відходів у селі Рибне, що біля Івано-Франківська завершили будівництво фільтратопроводу протяжністю 13,5 км, про який говорили ще з 2016 року.
Наразі фільтратопровід працює в тестовому режимі і, якщо випробування будуть успішними, невдов­зі його здадуть в експлуатацію.
Справа в тому, що все сміття, яке привозять на полігон, має певну вологість. Коли воно утрамбовується, то виділяється фільтрат – отруйні рідини. Досі ці рідини збирали у так звані фільтратники, їх на полігоні у Рибному є два, а потім вивозили спеціальною технікою на утилізацію. Але кош­тує це недешево. А ще є ризик, що при рясних дощах і зливах ці відстійники прорве. Тоді токсини потраплять у ґрунти та місцеві водойми.

Фільтратопровід з’єднав водостічну систему полігону з каналізацією в Пасічній. А звідти рідкі відходи стікатимуть на водоочисні споруди в Ямниці.

«На полігоні провели величезну роботу, – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Ми збудували фільтратопровід, тож проблем з фільтратом вже не буде. Перед тим поставили сортувальну лінію, яка успішно працює. Ще й біогазову установку маємо. Назвіть мені навколишні полігони, які б провели таку роботу?».

Наступним етапом у реконструкції сміттєзвалища має стати будівництво сміттєпереробного заводу. За словами директора КП «Полігон ТПВ» Юрія Мороза на це треба 50 млн євро і два роки.